Nikdy bych nevěřil, že poměrně fádní a monotónní výplatní znak ve formě „razítek pro označování zásilek“ povolený od roku 2014 Českou poštou a provozovaný na základě smluv uzavřených mezi touto institucí a uživateli. přitáhne takovou pozornost. Nikdy jsem ani nepomyslel na to, že řada přátel a známých mne zahrne obálkami z vytištěnými či předem orazítkovanými A navíc v tak krátkých časových intervalech k tomu. Než se pustím k postřehům, které mne zaujaly, sluší se poděkovat těm, kteří mne zásobili. Děkuji přítelkyni V. Tauchenové a přátelům Konečnému, Koukalovi, J. Marko, Skácelovi, Šťastnému za celistvosti vyňaté ze skartu.
Zhruba před dvěma měsíci (24.9.2016) jsem na náš portál zavěsil informaci o rozhodnutí pošty nazvanou Razítka pro označování zásilek. Týká se označování zásilek (razítky). Vlastně povoluje kromě gumových razítek i tištěné formy razítek (nátisky). Poštovní provoz od 1.4.2014, kdy tento předpis je právoplatný a kromě této formy dovoluje i vyplácení výplatními stroji a pochopitelně i poštovními známkami, i když předpis toto neuvádí. Můj článek vzbudil k mému překvapení řadu ohlasů a několik sběratelů se tomuto staronovému oboru již věnuje. Sběratele zaujalo zejména to, že označování zásilek označuje řadu údajů, ale chybí datum podání či odeslání zásilky.
Každodenní skart, ve kterém nacházejí zájemci o doklady současného poštovního provozu řadu zajímavostí na celistvostech je vynikajícím zrdojem rozšíření sbírek. Vždy byl, je a stále jistě bude. Najdeme v něm i dost opomíjené poštovní znaky. Jedním z nich jsou i bohužel stále opomíjené pro svou neatraktivnost a monotónost, často nazývanou jako „filatelistická šeď“, razítka pro označování zásilek podávaných u České pošty na základě dohody.