Pozvánka odboru známkové tvorby České pošty, s.p. – 8.8.2018
Srdečně Vás zveme na 104. výstavku odboru známkové tvorby České pošty, s.p., která bude pořádána ve středu 8. srpna 2018 v prostorách bývalé prodejny filatelie v prvním patře budovy Hlavní pošty Praha 1 (ochoz nad dvoranou – jako obvykle). Budete mít výjimečnou možnost si zde prohlédnout výtvarné návrhy, podklady pro tisk a imprimatur vydaných poštovních známek, FDC, razítek na FDC a dopisnic, které vycházejí 8.8.2018. U přepážky č. 29/30 si můžete od 08:00 do 18:00 hod. zakoupit materiály pro následnou autogramiádu.
Bombajský dopis
nominální hodnota: 59 Kč, autoři: Jaromír, Libuše a Kamil Knotkovi.
Podrobnosti o vydávaných variantách aršíku najdete na tomto odkazu nebo zde.
100 let Poštovního muzea
nominální hodnota: 69 Kč (19 + 23 + 27), autoři: Eva Hašková a Jan Maget, rytec: Václav Fajt.
Dopisnice – Historie výstav Praga
nominální hodnota A (19 + 5) |
nominální hodnota E (35 + 5) |
autorka Klára Melichová
Účast přislíbili: J., L. a K. Knotkovi, E. Hašková, J. Maget a V. Fajt.
Hosté: Jiří Střecha, ředitel Poštovního muzea a tradičními hosty budou zástupci Poštovní tiskárny cenin Praha, a.s.
Program:
13:00 hod. otevření výstavky pro veřejnost
15:00 hod. zahájení akce
15:05 hod. zahájení s autory – premiérové představení nových známek a dopisnic
16:30 hod. ukončení akce
Prosíme, nachystejte si pouze materiály, které byly v den výstavky vydány a přizpůsobte počet svých materiálů pro autogramiádu tak, aby se dostalo na všechny, tzn. na osobu maximálně 10 ks k podpisu od jednoho autora! Tato prosba je opatřením pořadatelů z důvodu, že téměř polovina účastníků cestuje z mimopražských destinací z celé České republiky a spěchají na návazné železniční a autobusové spoje. Děkujeme za pochopení.
Informace o obálce se slepotiskem zde.
Prodejna známkové tvorby
|
Z pozvánky je zřejmé, že 104. výstavka a prezentace nových filatelistických artefaktů špičkových umělců se zapíše do jedné z kvalitních a špičkových akcí tohoto druhu, které jsme za několik uplynulých let zažili. Mix materiálů filatelistického zájmu přibližuje veřejnosti bohatství, které nám zanechává poštovní historie – celistvosti, razítka, dopisnice, ale i osobnosti, které se našemu poštovnictví za svého života věnovaly. Pochválit je třeba zejména připomenutí jednoho z ředitelů dr. Pavla Čtvrtníka, jehož stopa v čs. a českém poštovnictví víc než zřetelná. I zvýraznění tradice výstav PRAGA je záslužná. Tyto nové produkty české známkové tvorby jistě připoutají pozornost u nás i ve světě a budou vlídně přijaty. Tyto počiny České pošty lze jen přivítat.