Srdečně Vás zveme na 51. výstavku odboru známkové tvorby České pošty, s.p., která bude pořádána tradičně v den vydání poštovních známek – ve středu 5. listopadu 2014 – v prostorách bývalé prodejny filatelie v prvním patře budovy Hlavní pošty Praha 1 (ochoz nad dvoranou – jako obvykle). Budete mít výjimečnou možnost si zde prohlédnout všechny výtvarné návrhy, rytecké rozkresby a podklady pro tisk vydaných poštovních známek, FDC a razítek na FDC, které vycházejí 5.11.2014. U přepážek č. 29/30 si můžete od 08:00 do 18:00 hod. zakoupit známky a FDC pro následnou autogramiádu.
Československá obec legionářská představila na Žižkově (9. října 2014) repliku vlaku, s nimiž legionáři za první světové války ovládali Transsibiřskou magistrálu. Vlak bude mobilní expozicí legií, které vznikly před 100 lety a zasloužily se o vznik samostatného státu. Jeden za našich členů (Jirka Maier) byl na nádraží na Žižkově, kde pořídil několik fotografií tohoto vlaku.
Jak mnozí z vás jistě vědí, ve dnech 25.–28.9.2014 se konala Celostátní filatelistická výstava ve Svitavách. Mezi desítkami exponátů se skvěla i brožura vydaná u příležitosti 70. výročí vzniku KF 00-15 Praha. Ta získala ve své kategorii (filatelistická literatura) krásných 65 bodů, což nám vyneslo stříbrnou medaili. Po skončení celé akce obdržel náš klub výstavní plaketu a diplom, jejichž fotografie vám nyní s malým zpožděním přinášíme.
Obec Lužec nad Vltavou se nachází v dolním Povltaví v bývalém okrese Mělník. Původně se obec jmenovala Lužec. Změna na současný stav byla provedena v roce 1904. První písemná zmínka o obci je z roku 1223. Tehdy byla v majetku mělnické kapituly a později kláštera sv. Jiří v Praze. Od poloviny 15. století se stala majetkem roudnického panství, až do roku 1850.
Na stránkách KF 00-15 Praha máte možnost si stáhnout pro své potřeby soubory k dalšímu využití. Řada z vás tuto možnost využila nebo se chystá ji využít. Obsah a nabídka souborů ke stažení se průbežně rozšiřuje, bylo vytvořené nové přehlednější prostředí. V současné době se jedná o dokumenty SČF, klubové materiály, katalogy či materály z klubových přednášek poskytnuté přednášejícími pro další využití. Soubory ke stažení jsou nabízeny ve formátech PDF, XLS, DOC, DOCX, ZIP.
Mezi novinky patří zařazení 2 katalogů výplatních otisků (období 1926-1939 a 1945-1948) od autorů Dr. Boušky a Ing. Leiše. Oba katalogy vycházely na pokračování v časopise Filatelie. K dalším novinkám patří více jak 200 obrázkový dokument z přednášky Ing. Ladislava Helcla „1. sv. válka v dokumentech okresu Litoměřice“.
Nově přepracovanou obrazovku souborů ke stažení naleznete zde.